Kim był Joe Luis? (1992)

Joni, fiński bokser, kiedyś kochał się w Ewie, polskiej dziewczynie. Ich drogi rozeszły się. Ale pozostał świat dawnej, wielkiej miłości - dziecko. Chłopiec żyje w Finlandii, wychowuje go siostra Joniego. Taka była decyzja Ewy. Dziewczyna nie potrafiła zapewnić dziecku godziwych warunków życia w Polsce. Pewnego dnia, podczas meczu bokserskiego, Joni widzi zza lin ringu Ewę siedzącą na widowni. Przez zamieszanie nie dochodzi do ich spotkania. Ale Joni jest pewien, że dziewczyna chciała mu przekazać jakąś ważną wiadomość. Postanawia pojechać do Polski. Tu spotyka się ze swoim przyjacielem z ringu - Maćkiem, nie pogodzonym z życiem outsiderem.
Od niego to dowiaduje się, że Ewa wychodzi za mąż. Odżywa dawne uczucie. Joni chce odnaleźć swoją straconą miłość i uniemożliwić ślub. Ale Maciek w dziwny sposób staje na drodze ponownego spotkanie Joniego i Ewy...


Fiński z polskimi napisami oraz zagłuszaczem dźwięku/czytaczem tychże napisów dla analfabetów, inwalidów umysłowych lub wzrokowych, oraz matołów zwykłych tudzież nadzwyczajnych.

Tytuł oryginalny: "Kuka on Joe Luis?"
Produkcja: 1991-1992
Premiera: 28 sierpień 1992 (Finlandia)
                  18 maj 1993 (Polska)

Reżyseria:


Muzyka:
muzyka
muzyka


Obsada:
Joni Hurme
Ewa
Valmentaja
Maciek
Sirkka
matka Ewy
Simppa
człowiek z baru
Arska
przyjaciółka Ewy
chory psychicznie UB-ek na dworcu
mężczyzna na plakacie; tylko zdjęcie; nie występuje w napisach
Pikku Eva
Kanerva
i inni.


Notatki:
Film produkcji fińskiej.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.140615

(POL) polski, (POL) napisy polskie,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz